O serwisie | Portal poetycki Poetica - Miejsce spotkań e-Poetów - wiersze amatorskie.

O serwisie

Profil serwisu

Poetica.art.pl jest serwisem społecznościowym na łamach którego internauci publikują swoją twórczość (wiersze, opowiadania itp.). Nasz slogan "Twoje miejsce w sieci" oddaje charakter serwisu gdzie każdy internauta może stać się częścią społeczności.
 

Historia

Wszystko zaczęło się w 2001 roku, Poetica była stroną na której można było znaleźć cytaty i wiersze znanych autorów. Po niecałym roku działania strony padł pomysł publikowania wierszy osób, które zaczynają swoją literacką drogę. Pierwszymi osobami, które zechciały się z nami podzielić swoją twórczością były (są): Monika (Gitusia)Beatriche (MałaMi). Na tym etapie wiersze były przesyłane na adres redakcji, a my mozolnie je publikowaliśmy...
 
Po 2 latach czyli w 2004 roku wsparciem strony zainteresował się portal Pogodzinach.net, na których serwerach był utrzymywany przez 2 lata, zapewniając nam dostęp do oprogramowania PHP oraz bazy danych MySQL, co dla rozwijających się serwisów, bez wsparcia finansowego, było dużym osiągnięciem. Właśnie dzięki tej współpracy powstała możliwość samodzielnej rejestracji i publikacji twórczości.
 
Niestety po czasach świetności przyszły czasy tułaczki i niepewności, aż w końcu w czerwcu 2007 roku zapadła decyzja o zawieszeniu działalności portalu z powodu braku czasu na dalszy rozwój oraz nakładów finansowych na utrzymanie serwera.
 
Jednak w grudniu 2011 roku Poetica po 4 latach niebytu została reaktywowana. Dzięki uporowi jej autorów, a głównie programiście :), serwis obudził się do życia na stabilnych fundamentach (oprogramowanie jest jak to było i wcześniej autorskim systemem, z tą różnicą że teraz jest to prawdziwy system CMS stworzony na silniku FlexMind).
 
Po miesiącu od uruchomienia serwisu udało się połączyć z portalem poetyckim ePoeci, dzięki czemu w szybkim czasie napłynęła świeża krew...
 
Najważniejsze wydarzenia
  • styczeń 2012 - połączenie z portalem poetyckim ePoeci,
  • grudzień 2011 - uruchomienie portalu po 4 latach nieaktywności,
  • czerwiec 2007 - zawieszenie działalności portalu,
  • sierpień 2004 - umożliwienie samodzielnej publikacji twórczości,
  • czerwiec 2004 - wsparcie przez portal PoGodzinach.net,
  • maj 2002 - pojawienie się działu "Wasza twórczość",
  • wrzesień 2001 - uruchomienie pierwszej wersji portalu.
Redakcja Poetica.Art.Pl informuje, że zamieszczane w serwisie komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu, za których treść Redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu. Poetica.Art.Pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczone materiały w działach portalu!

Projekt i realizacja: Grupa FlexMind
Zarejestruj się Aby korzystać z Poetica.Art.Pl w sposób pełny, należy się zarejestrować.

Przed rejestracją przeczytaj regulamin.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez:

Nie masz konta! Stwórz je!