Tadeusz (Siwy15) | Autorzy | Portal poetycki Poetica - Miejsce spotkań e-Poetów - wiersze amatorskie.

Tadeusz (Siwy15)


Tadeusz (Siwy15)

O sobie

Jestem emerytem, rencistą z wypadku komunikacytnego. inżynierem elektrykiem/automatykim.Na emeryturze mogłem powrócić do kultu poezji, jako odbiorca i popróbować powrotu do rymów z rytmem, jeszce wówczas kultywowanych w szkole, ale już bardziej świadomy jako układacz.. I tak powstały :
* ponad 500 limeryków.
*wiele raszek, sentencji,dykteryjek, wielowersów z rymem, żartów oraz tzw złotych/ nieuczesanych myśli.
* podstawowy "produkt", którym są utwory z rymemi rytmem,  nazywane  ogólnie, jako poezja klasyczna.
      
  Utwory moje nazywam wierszoróbstwem, wersoklepaniem itp, itd , by dawać satysfakcję wsółczesnym twórcom, którzy rymy oceniają, skromnie mówiąc :nieżyczliwie, kpiarsko , staroświecko...To jest nieważne.Wszelkie podziały są dyktowane jakimiś kryteriami : buntem, modą ,zazdrością, brakiem  zmysłu rymtwórczego i wysiłku towarzszącego klarowności przekazu, doktrynerstwem zawodowych lingwistów i krytyków ujawniających wyzywająco swoje gusta, itd itp.A są to  przecież  utwory, albo dobre, albo nie bardzo.

Dla mnie ten wysiłek, jest resztką aktywności również ddaktycznej, jako nauczyciela akademickiego. Jjest to też zabawa językiem i podległość rygorom, charakterystycznym podczas układania limeryków.

Pozdrawiam wszystkich, którzy to przeczytali.
 

Lista wierszy


"

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

Ś

T

U

W

Z

Ż

Lista opowiadań

BAJKA
BAJKA - PO TO, BY NAUCZYĆ AUTORA, JAK WPROWADZA SIĘ TEKST DO CHMURY INTERNETOWEJ
Co to jest poezja?
Traktacik o poezji, jej genezie, rozwoju,odbiorze i wnioski wynikające z tekstu.
lIST DO MODERATORÓW I AUTORÓW
Jest to LIST - PLEBISCYT rozpisany na prawach zabawy literackiej, a ściślej DYSKUSJI, na temat : co to jest poezja ?
O Ryszardzie
było to w 2005 r. mieszkałem obok ogródków działkowych, przy lesie. tam, raczej przypadkowo poznałem Ryszarda - Sybiraka. Dotąd noszę niezatarte wspomnienia w sumie krótkiej znajomości...
Pozory myłą
Działo się to w 2004 r. Do tej pory dziękuję mojemu losowi, że nie zalewa mnie gorący wstyd, za ówczesną nieumiejętność opanowywania autosugestii, wywołującej, wbrew logice, to, co nazywane jest "POZORY MYLĄ". Co doprowadza ludzi do wielu życiowych komplikacji. O tym właśnie piszę tu, choć dopiero teraz. Sama natomiast teza, jest chyba nieśmiertelna!
WSPOMNIENIE DZIECIŃSTWA
JEST TO PRZYCZYNEK do objaśnienia dlaczego jestem inżynierem elektrykiem, emerytowanym nauczycielem akademickim i trochę dziwnym "domorosłym humanistą" zaśmiecającym chmurę informatyczną swoimi dyskusyjnymi utworami "poza technicznymi"
Wspomnienie1
Było to ok. 40 lat temu. Jako adiunkt w pewnej Politechnice, zaczynałem świadome życie naukowe i nasączałem się obserwacjami życia poza Uczelnią. Będoc rekonwalescentem po chorobie...vide dalej
Redakcja Poetica.Art.Pl informuje, że zamieszczane w serwisie komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu, za których treść Redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu. Poetica.Art.Pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczone materiały w działach portalu!

Projekt i realizacja: Grupa FlexMind
Zarejestruj się Aby korzystać z Poetica.Art.Pl w sposób pełny, należy się zarejestrować.

Przed rejestracją przeczytaj regulamin.

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez:

Nie masz konta! Stwórz je!